10MM135CE
Availability:
Ships from our warehouse for local pickup in Brandon or have it shipped
Ask a Question About This Product
Need help with compatibility, warranty, features, holsters, optics, or accessories? Ask below.
Still have questions? Contact us at 813-934-1119 or info@gbaguns.com.
Out of stock
Frequently bought together:
Description
A perfect match for someone needing a high speed, low penetrating option for home defense or CCW. This loads offers 11.5" of penetration with .7" of expansion and EXTREME fragmentation throughout the wound channel. One of the most destructive rounds on target produced to date in the 10mm.
MANUFACTURER: DoubleTap Ammunition
MPN: 10MM135CE
MODEL: Controlled Expansion
Caliber: 10MM
Type: Hollow Point
View AllClose
Warranty Information
DBT10MM135CE
View AllClose
Additional Information
Caliber:
10MM